Pandemi Sürecinin Mobilya Tasarımına Etkileri— Mobiliarts

Pandemi Sürecinin Mobilya Tasarımına Etkileri

2020’nin ilk aylarında başlayan ve dünyayı etkisi altına alan Pandemi süreci, Dünya’nın farklı noktalarından hepimizi heyecanlandıran aşı haberleri geliyor olsa da aşıların küresel çapta dağıtımı konusu da göz önüne alındığında 2021 yılının ortalarına kadar devam edecek gibi gözükmekte. Bu çerçevede mobilya sektörü de yeni normal döneme ayak uydurabilmek ve 2021 sezonuna daha efektif, daha farklı ürünler hazırlamak için tasarım, ar-ge çalışmalarını hızlandırdı. Bizde bu yazımızda 2021 sezonunun mobilya trendlerini ve Pandemi’nin mobilya sektörüne etkilerini Mobiliarts.com olarak anlatmaya çalıştık.

2021 sezonunda mobilyanın ahşap kısmında ceviz ve meşe tonlarının ağırlıkta ve moda olacağını görüyoruz. Döşeme kısmında ise 2020 den farklı olarak yumuşak ve silik tonlardan çok pastel ve koyu tonlar ağırlıkta olacak. Özellikle Haki Yeşili, Kiremit Rengi, Koyu hardal evlerine renk ve farklılık katmak isteyenlerin gözde renkleri olacak. Koltuk trendi olarak özellikle metropolde oturan kişilerin kentsel dönüşüm etkisiyle evlerinde metrekare bazında küçülmeye gidildiğini ve insanların artık ağır, hantal ve büyük mobilyalar yerine daha ufak, fonksiyonel mobilyalar tercih etmeye yöneldiklerini görüyoruz. Artık insanlar evlerine mobilya alırken sadece koltuk değil aynı zamanda bir misafiri geldiğinde rahatlıkla yatırabileceği koltuklar arıyorlar veya artık koltuk alınırken sadece Televizyon seyrederken rahat edebileceği yumuşak süngerleri değil ayaklarını uzatmasına imkân sağlayacak mekanizmaları olan koltukları tercih ediyorlar. Ufalan evler aynı zamanda mobilya sektörünün ahşap kısmını da etkiledi. Zaten ufak olan evlerinde ferah alanlar arayan insanlar artık Masalarının da misafirsiz günlerde salonlarında çok yer kaplamasını değil sadece misafir ağırlanırken açılabilmesini istiyorlar ve hatta sadece masanın açılması dahi insanları tatmin etmiyor ve en azından bir set çatal bıçak setini masanın kapalı halinde muhafaza etmek ve masa açılıp set ortaya çıktığında servisi kolaylaştıracak şekilde ellerinin altında olmasını tercih ediyorlar.

Mobiliarts.com ekibi olarak müşterilerimizden aldığımız son kullanıcı geri bildirimlerini göz önünde bulundurarak 2021 sezonunda size sunacağımız ürünlerde; Geniş oturum mekanizmalı koltuk, Yataklı koltuk, Televizyon mekanizmalı koltuk, Açılır masa, Ekli masa, Çift taraftan açılır masa gibi seçenekler yaratarak beğeninize sunuyoruz.

2021’e girmek üzere olduğumuz şu günlerde Mobiliarts.com ailesi olarak herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yıl diliyoruz.

 Sağlıkla kalın.

Sonraki yazı İnternetten Güvenli Alışveriş

Yorum bırak

Yorumlar onaydan sonra görüntülenebilecektir

* Zorunlu alanlar